Kupon pasaporte cmimi

x2 Informacion i hollësishëm rreth Siam Ocean World Bangkok në Qendrën Tregtare Siam Paragon në Bangkok: kostoja e vizitës, çfarë mund të shihni, si të merrni ...Nga data 1 janar 2015, Ministria e Brendshme ka miratuar çmimet e reja të pasaportave biometrike dhe letërnjoftimeve. Kështu siç është publikuar në faqen zyrtare të MPB-së, çmimi i ri i letërnjoftimit do të jetë 1 500 lekë, ndërsa më herët ka qenë 1 000 lekë. Sa i takon pasaportave biometrike, çmimTesti ose krahasimi i karrocave të biznesit ★ Këshilla | Shqyrtime | Udhëzuesi i blerjes ★ Karroca më e mirë dhe e njohur e biznesitMar 18, 2022 · 36-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Apelit Shkodër e ka dënuar me 18 vjet burg, nga të cilat i kanë mbetur për të kryer edhe 10 vjet, 4 muaj dhe 27 ditë burg, për veprat penale “Vrasja me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake”. Tłumaczenie mowy, funkcje offline, synonimy, odmiana czasowników, gry. Zasugeruj przykład. vale la pena 3134. más vale 2719. cuánto vale 338. pero vale 220. mas vale 163. si vale 160. ya vale 143. Adresa Qendër Krujë ,Tel./Fax 00355 511 2 21 70 E-Mail [email protected] REPUBLIKA E SHQIPËRISË Bashkia Krujë APLIKIM PËR PASAPORTË ALLURE GAMA HAIR DRYER | THARËSE PËR FLOKË. Opsionet e pagesës. Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e pagesës: Pagesë me kartelë bankare (Visa, Master Card, Maestro, etj.) Pagesë pas pranimit të porosisë (vlen vetëm për territorin e Republikës së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut) Transfer bankar. Procedura e aplikimi për pajisje me pasaportë për personat nën moshën 18 vjeçare: Pasaportën origjinale për shikim, në rast të ripërtëritjes. Në rast të ndërrimit te të dhënave në pasaportë, kërkohet edhe ekstrakti; Raportin/vërtetimin policor origjinal apo kopjen e noterizuar nga origjinali, në rast të humbjes/vjedhjes. Oct 06, 2011 · Çmimi për pasaportë biometrike nga 20 deri 50 euro. Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi ka marrë vendim për caktimin e tarifave të çmimeve për pasaportë biometrike. Në bazë të këtij vendimi, qytetarët për marrjen e pasaportës për herë të parë duhet të paguajnë 30 euro. Ndërkaq, për marrjen e pasaportës të ... Oct 07, 2019 · Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Oct 11, 2021 · Kosova, Shqipëria dhe Serbia janë tri vendet me çmimin më të ulët të energjisë elektrike për amvisëritë, thuhet në të dhënat e Zyrës Evropiane të Statistikave. Sipas Eurostat, shkruan Telegrafi, çmimi mesatar i një kilovati për orë (kWh) në vendet e Ballkanit Perëndimor është 0.0954 euro. Në Kosovë, një kilovat kushton 0.0608 euro, ndjekur nga … Mund të duket e pabesueshme, por çmimi i kafeneve brenda aeroportit të Rinasit janë gati dyfish më të larta edhe në krahasim me Italinë. Kjo u faktua edhe nga një pasagjer, i cili nisi te "Shqiptarja.com" fotografinë e një kuponi tatimor për një kapuçino dhe një briosh të paguara në një kafene në Rinas me çmimin rekord 5,58 euro, ndërsa në aeroportin e Milano-Malpensa, i ...Duke Ju kërkuar ndjesë për ndërprerjen e ofrimit të shërbimeve. Ju njoftojmë se aktualisht është duke u punuar për përmirësimin e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbimin e të dhënave midis institucioneve.Procedurat e aplikimit për pasaportë biometrike. Procedura e aplikimit për pasaportë biometrike për personat nën moshën 18 vjeçare (Përjashtimisht personat të cilët kanë fituar zotësi të veprimit sipas vendimit të lëshuar nga organi kompetent). Aplikuesi duhet të jetë prezent personalisht në Qendrën për Pajisje me Dokumente ... Tłumaczenie mowy, funkcje offline, synonimy, odmiana czasowników, gry. Zasugeruj przykład. vale la pena 3134. más vale 2719. cuánto vale 338. pero vale 220. mas vale 163. si vale 160. ya vale 143. përveç përgatitjes së kuponëve me zbritje, rekomandohet të kontrolloni fillimisht vendndodhjen e bic camera dhe postën aty pranë për të shmangur mallrat e rënda, të cilat mund t'ju bëjnë gjysmë të lodhur.për më tepër, kur bëni blerje, duhet të përgatisni një kartë krediti, pasaportë dhe kuponë zbritjeje; kur dërgoni, duhet të përgatisni adresën e …May 23, 2013 · Pasaporta biometrike kushton shtrenjtë. Çmimi prej 50 euro për nxjerrjen e një pasaporte biometrike është i lartë për xhepin e qytetarit të Kosovës, duke marrë parasysh standardin e ulët të jetesës dhe gjendjen e vështirë ekonomike. Kështu është shprehur qytetarja me inicialet N.H, për të cilën është i pakuptueshëm një ... Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Që me liberalizimin e vizave në vitin 2009 u lëshuan pjesa më e madhe e pasaportave me vlefshmëri 10 […]Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Që me liberalizimin e vizave në vitin 2009 u lëshuan pjesa më e madhe e pasaportave me vlefshmëri 10 vjet.ALLURE GAMA HAIR DRYER | THARËSE PËR FLOKË. Opsionet e pagesës. Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e pagesës: Pagesë me kartelë bankare (Visa, Master Card, Maestro, etj.) Pagesë pas pranimit të porosisë (vlen vetëm për territorin e Republikës së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut) Transfer bankar. Mar 18, 2022 · 36-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Apelit Shkodër e ka dënuar me 18 vjet burg, nga të cilat i kanë mbetur për të kryer edhe 10 vjet, 4 muaj dhe 27 ditë burg, për veprat penale “Vrasja me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake”. Cmimi: 75€ per person ne dhome me Jacuzzi ose Swim Up me pishine private. Ne cmim perfshihet: Akomodimi ne hotel Mëngjesi dhe darka 🍽 SPA (wellnes area with pool , sauna,steam room,gym) Wifi dhe parking _____ ᴘᴇʀ ᴍᴇ ꜱʜᴜᴍᴇ ɪɴꜰᴏ : Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të cilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.Mund të duket e pabesueshme, por çmimi i kafeneve brenda aeroportit të Rinasit janë gati dyfish më të larta edhe në krahasim me Italinë. Kjo u faktua edhe nga një pasagjer, i cili nisi te "Shqiptarja.com" fotografinë e një kuponi tatimor për një kapuçino dhe një briosh të paguara në një kafene në Rinas me çmimin rekord 5,58 euro, ndërsa në aeroportin e Milano-Malpensa, i ...Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Që me liberalizimin e vizave në vitin 2009 u lëshuan pjesa më e madhe e pasaportave me vlefshmëri 10 […]Informacion i hollësishëm rreth Siam Ocean World Bangkok në Qendrën Tregtare Siam Paragon në Bangkok: kostoja e vizitës, çfarë mund të shihni, si të merrni ...kupon të shitjes ditore, duhet të futet në ditarin e shitjeve. Kërkesat për Libra dhe Regjistrime Cmimi: 75€ per person ne dhome me Jacuzzi ose Swim Up me pishine private. Ne cmim perfshihet: Akomodimi ne hotel Mëngjesi dhe darka 🍽 SPA (wellnes area with pool , sauna,steam room,gym) Wifi dhe parking _____ ᴘᴇʀ ᴍᴇ ꜱʜᴜᴍᴇ ɪɴꜰᴏ : Duke Ju kërkuar ndjesë për ndërprerjen e ofrimit të shërbimeve. Ju njoftojmë se aktualisht është duke u punuar për përmirësimin e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbimin e të dhënave midis institucioneve.Tłumaczenie mowy, funkcje offline, synonimy, odmiana czasowników, gry. Zasugeruj przykład. vale la pena 3134. más vale 2719. cuánto vale 338. pero vale 220. mas vale 163. si vale 160. ya vale 143. Në ditëlindjen time mora një zarf të vogël të kuq nga burri im, i cili përmbante një kupon iPad mini Retina si dhuratë për ditëlindje.Sigurisht që isha shumë e lumtur, kështu që planifikova të dilja në shitje në Japoni më 11/1 dhe kur të shkoja në Kioto për të shijuar rrapin më 11/22. Merre dhuratën time të ditëlindjes në shtëpi me një goditje.Kursi i këmbimit ...lycée descartes rabat recrutement mercedes rabaty forum okazje iphone okazje cenowe buty sportowe zalando rabaty czerwiec 2020 kupon ihale kody rabatowe chylak slevové kupony sinsay kupony rabatowy notino kupon happy meal kupony kfc od 4 stycznia 2022 kupon pasaporte cmimi kupony kfc styczen 2022 iphone 12 okazje kod rabatowy hotel arłamów kupon pasaporte cmimi rabat errachidia ctm kupon ...Mar 18, 2022 · 36-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Apelit Shkodër e ka dënuar me 18 vjet burg, nga të cilat i kanë mbetur për të kryer edhe 10 vjet, 4 muaj dhe 27 ditë burg, për veprat penale “Vrasja me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake”. Mar 18, 2022 · 36-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Apelit Shkodër e ka dënuar me 18 vjet burg, nga të cilat i kanë mbetur për të kryer edhe 10 vjet, 4 muaj dhe 27 ditë burg, për veprat penale “Vrasja me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake”. Testi ose krahasimi i karrocave të biznesit ★ Këshilla | Shqyrtime | Udhëzuesi i blerjes ★ Karroca më e mirë dhe e njohur e biznesit REPUBLIKA E SHQIPËRISË KUVENDI L I G J Nr.9879, datë 21.2.2008 PËR TITUJT Në mbështetje të neneve 78 dhe 83 pika 1 të Kushtetutës, me propozimin ePagesa e shërbimit për pajisjen më pasaporte biometrike shtetasi duhet ta kryej pranë një banke të paracaktuar nga zyrat konsullore apo legatat e me pas te paraqitet pranë tyre me mandat-pagesën për të zhvilluar proçesin Pajisja me letërnjoftim kushton 10 euro. Pajisja me pasaportë biometrike kushton 108 euro.Oct 11, 2021 · Kosova, Shqipëria dhe Serbia janë tri vendet me çmimin më të ulët të energjisë elektrike për amvisëritë, thuhet në të dhënat e Zyrës Evropiane të Statistikave. Sipas Eurostat, shkruan Telegrafi, çmimi mesatar i një kilovati për orë (kWh) në vendet e Ballkanit Perëndimor është 0.0954 euro. Në Kosovë, një kilovat kushton 0.0608 euro, ndjekur nga … Die schnelle Übersicht über den Finanzmarkt. Aktien aus Dax, MDax, SDax, Dow Jones und Nasdaq sowie Fonds, Devisen, Zertifikate und Rohstoffe. LOJËS SË FATIT PROMOCIONALE "SHAKE & FITO". Sipas kërkesave të Ligji nr. 155/2015 "Për Lojrat e Fatit në Republikën e Shqipërisë", i ndryshuar dhe Vendimit të Këshillit të Ministrave Nr. 196/2017 "Për Përcaktimin e Mënyrave, Formave, Kritereve dhe Rregullave për Organizimin e Lojërave të Fatit Promocionale". Neni 1.Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Që me liberalizimin e vizave në vitin 2009 u lëshuan pjesa më e madhe e pasaportave me vlefshmëri 10 […]Pas marrjes së informacionit të detajuar në lidhje me arsyet e marrjes së te dhënave personale dhe pas marrjes së informacionit të detajuar mbi të drejtat e mia të parashikuara në ligjin Nr.9887, datë 10.03.2008 “Për mbrojtjen e të dhënave personale”, i ndryshuar, jap pëlqimin tim të lirë për Studio Moderna Albania sh.p.k, të përpunojë të dhënat e mia personale në ... Jun 04, 2019 · Nga data 26 – 30 Qershor 2019, ne Antalya / Kemer / Side, Turqi Çfarë do të përmbajë programi i trajnimit? Gjatë këtij trajnimi do të shtjellohen këto tema: Procesi i shfrytëzimit te sistemit informativ për menaxhimin e resurseve njerëzore, Roli i burimeve njerëzore, Zhvillimi dhe Implementimi Strategjik i planeve të MBNJ, Rekrutimi, Përzgjedhja, Kompensimi dhe Përfitimet ... Duke Ju kërkuar ndjesë për ndërprerjen e ofrimit të shërbimeve. Ju njoftojmë se aktualisht është duke u punuar për përmirësimin e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbimin e të dhënave midis institucioneve.përveç përgatitjes së kuponëve me zbritje, rekomandohet të kontrolloni fillimisht vendndodhjen e bic camera dhe postën aty pranë për të shmangur mallrat e rënda, të cilat mund t'ju bëjnë gjysmë të lodhur.për më tepër, kur bëni blerje, duhet të përgatisni një kartë krediti, pasaportë dhe kuponë zbritjeje; kur dërgoni, duhet të përgatisni adresën e …Testi ose krahasimi i karrocave të biznesit ★ Këshilla | Shqyrtime | Udhëzuesi i blerjes ★ Karroca më e mirë dhe e njohur e biznesitMund të duket e pabesueshme, por çmimi i kafeneve brenda aeroportit të Rinasit janë gati dyfish më të larta edhe në krahasim me Italinë. Kjo u faktua edhe nga një pasagjer, i cili nisi te "Shqiptarja.com" fotografinë e një kuponi tatimor për një kapuçino dhe një briosh të paguara në një kafene në Rinas me çmimin rekord 5,58 euro, ndërsa në aeroportin e Milano-Malpensa, i ...Kupon për pasaportë me vlerë prej 7 500 Lekë (15 ditë). Kupon për pasaportë me aplikim të përshpejtuar me vlerë prej 18 000 Lekë (2-3 ditë). 2. Komisariati i Policisë - Formular i VetëdeklarimitALLURE GAMA HAIR DRYER | THARËSE PËR FLOKË. Opsionet e pagesës. Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e pagesës: Pagesë me kartelë bankare (Visa, Master Card, Maestro, etj.) Pagesë pas pranimit të porosisë (vlen vetëm për territorin e Republikës së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut) Transfer bankar. Oct 11, 2021 · Kosova, Shqipëria dhe Serbia janë tri vendet me çmimin më të ulët të energjisë elektrike për amvisëritë, thuhet në të dhënat e Zyrës Evropiane të Statistikave. Sipas Eurostat, shkruan Telegrafi, çmimi mesatar i një kilovati për orë (kWh) në vendet e Ballkanit Perëndimor është 0.0954 euro. Në Kosovë, një kilovat kushton 0.0608 euro, ndjekur nga … Mar 18, 2022 · 36-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Apelit Shkodër e ka dënuar me 18 vjet burg, nga të cilat i kanë mbetur për të kryer edhe 10 vjet, 4 muaj dhe 27 ditë burg, për veprat penale “Vrasja me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake”. Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të ciilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.Jan 31, 2022 · “Qindra anëtarë të ISIS ndodhen në Evropë e SHBA”, “The Guardian” ngre alarmin: Kanë hyrë me pasaporta false, ja ku jeton “truri” i rrjetit Mirë se vini! Ju faleminderit që keni zgjedhur të përdorni Gjirafa.com, GjirafaVideo dhe shërbimet tona tjera, të cilave në tërësi do t’i referohemi si “Shërbimet”. Oct 07, 2019 · Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Jan 26, 2022 · të premten, 11.02.2022, ora 08.00 Regjistrimi deri më 26.01.2022. Çmimi intern: 13.000 lekë* Çmimi ekstern: 18.000 lekë Çmimi për modul: 6.000 lekë Dashuria e jetës sime nga Anna Premoli Cila është ajo vajzë që nuk do të ëndërronte të thellonte njohuritë në profesion, duke shfrytëzuar rastin fatlum për të punuar një vit jashtë vendit? Pikërisht kjo mundësi e madhe i trokiti në derë edhe Medisonit; pInformacion i hollësishëm rreth Siam Ocean World Bangkok në Qendrën Tregtare Siam Paragon në Bangkok: kostoja e vizitës, çfarë mund të shihni, si të merrni ...Nëse Karta juaj ID është dëmtuar ajo nuk është e vlefshme për eFunksione. Lexuesi i kartës do të lexojë çip-in e Kartës. Në rast se çip-i është i palexueshëm, Karta ID duhet të rinovohet. Në Zyrën Postare blihet kuponi për Kartë ID dhe më pas aplikohet për një kartë të re në Pikën e Shërbimit Aleat (ZGJC-në tuaj).Çmimi prej 50 euro për nxjerrjen e një pasaporte biometrike është i lartë për xhepin e qytetarit të Kosovës, duke marrë parasysh standardin e ulët të jetesës dhe gjendjen e vështirë ekonomike. Kështu është shprehur qytetarja me inicialet N.H, për të cilën është i pakuptueshëm një çmim kaq i lartë për nxjerrjen e një dokumenti siç është pasaporta.kupon të shitjes ditore, duhet të futet në ditarin e shitjeve. Kërkesat për Libra dhe Regjistrime May 23, 2013 · Pasaporta biometrike kushton shtrenjtë. Çmimi prej 50 euro për nxjerrjen e një pasaporte biometrike është i lartë për xhepin e qytetarit të Kosovës, duke marrë parasysh standardin e ulët të jetesës dhe gjendjen e vështirë ekonomike. Kështu është shprehur qytetarja me inicialet N.H, për të cilën është i pakuptueshëm një ... OFERTA STAMBOLL( 2 Nete 3 Dite ) KONTAKTO TANI. Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp. Ose ne numrin tone te telefonit : + 355-069-47-67-427. Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të ciilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.Tłumaczenie mowy, funkcje offline, synonimy, odmiana czasowników, gry. Zasugeruj przykład. vale la pena 3134. más vale 2719. cuánto vale 338. pero vale 220. mas vale 163. si vale 160. ya vale 143. Ky udhëtim kërkon një pasaportë biometrike të vlefshme minimum prej 6 muajsh nga data e udhëtimit. Për të hyrë në Republikën e Maldives duhet të keni një certifikatë për vaksinën minimum prej 14 ditë nga doza e dytë para hyrjes në vend, testi PCR (jo më i vjetër se 72 orë) ose vërtetim që keni pasur sëmundjen në 6 ... Laze: Cmimi i bukës duhet të rritej vetëm 5 lekë për kg, nuk ka orientim të tregut Në Tiranë ka mbi 1200 furra buke, i bie që të prodhojnë nga 4 bukë për një njeri Sinani: Çmimi i grurit është rritur në të gjithë botës, ne 60% e eksportojmë nga RusiaAktivitetet Promocionale 2021. BKT shpërblen klientët e saj besnik. Ne ofrojmë forma të ndryshme lojra promocionale, ku çdo klient mund ta gjej veten automatikisht pjesë e njërës prej tyre. Për të fituar duhet të bëhesh pjesë e lojës promocionale, dhe qe të bëhesh pjesë duhet të plotësosh kushtet duke përdorur produktet bankare. Nga data 1 janar 2015, Ministria e Brendshme ka miratuar çmimet e reja të pasaportave biometrike dhe letërnjoftimeve. Kështu siç është publikuar në faqen zyrtare të MPB-së, çmimi i ri i letërnjoftimit do të jetë 1 500 lekë, ndërsa më herët ka qenë 1 000 lekë. Sa i takon pasaportave biometrike, çmimÇmimi prej 50 euro për nxjerrjen e një pasaporte biometrike është i lartë për xhepin e qytetarit të Kosovës, duke marrë parasysh standardin e ulët të jetesës dhe gjendjen e vështirë ekonomike. Kështu është shprehur qytetarja me inicialet N.H, për të cilën është i pakuptueshëm një çmim kaq i lartë për nxjerrjen e një dokumenti siç është pasaporta.ALLURE GAMA HAIR DRYER | THARËSE PËR FLOKË. Opsionet e pagesës. Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e pagesës: Pagesë me kartelë bankare (Visa, Master Card, Maestro, etj.) Pagesë pas pranimit të porosisë (vlen vetëm për territorin e Republikës së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut) Transfer bankar. Kupon për pasaportë me vlerë prej 7 500 Lekë (15 ditë). Kupon për pasaportë me aplikim të përshpejtuar me vlerë prej 18 000 Lekë (2-3 ditë). 2. Komisariati i Policisë - Formular i VetëdeklarimitRekord përdorimi të portalit qeveritar e-albania gjatë dhjetorit, ku vihet re një tendencë e njëjtë e të gjithë vitit për shërbime si cerfikata që nuk jepen më pranë zyrave të gjendjeve civile, ndërsa edhe kërkesat për aplikime për kartë ID dhe pasaportë kanë qenë më të përdorura këtë muaj.Dec 31, 2021 · * RAPORTET, Kartela e Artikullit, eshte shtu kolona shtes Cmimi Me Tvsh. * ARKA, procedura per kthimet eshte optimizu, nuk ka nevoj per rendetje dhe mundet mu perdor zbritje ne kthim per kupon fiskal. * ARKA, eshte bere mundshme konfigurimi cmimi dhe zbritje veq e veq. * ARKA, eshte shtu opcioni zbritje totale me perqindje. Mid'hat Frashëri. Mid'hat bej Frashëri emri i të cilit radhitet edhe Mit'hat (njohur me emrin e pendës Lumo Skëndo; tr. Fraşerli Mithat Bey; Janinë, 25 mars 1880 – Long Ajllend, 3 tetor 1949) ka qenë diplomat, shkrimtar dhe politikan shqiptar. Në rininë e tij ka qenë nëpunës i Perandorisë Osmane, veprimtar i Rilindjes Kombëtare ... Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të ciilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.kod rabatowy blackroll urban lounge rabat menu taniesoczewki.pl rabaty kupon pasaporte cmimi kod rabatowy eden visa impresja zniżki orlen zniżka na paliwo rabaty na noclegi jak sprawdzic kupon lotto w internecie kody rabatowe fabiola rabaty lego kupon line get rich indihome mohito sukienki kod rabatowy rtv euro agd mega rabaty sinsay kuponkód 2021 mórahalom kupon kupony rabatowe ...Posta Shqiptare sh.a, krahas shërbimit postar universal, ofron edhe shërbimin e shpejtë postar, brenda qytetit dhe ndërqytetas. Nëpërmjet këtij shërbimi objekti juaj do të shpërndahet në një afat kohor më të reduktuar, br. Më shumë.Sep 02, 2020 · Informacion i përgjithshëm rreth Pasaportës Biometrike Shqiptare. Vlefshmëria e pasaportës është 10 vjet për të rritur ndërsa 5 vjet për qytetarët nën 16 vjeç. Për shtetasit shqiptarë të cilët kanë mbushur 16 vjeç kërkohet njëkohësisht aplikim për Letërnjoftim Elektronik në rast se nuk ka një të tillë. Shtetasit ... Duke Ju kërkuar ndjesë për ndërprerjen e ofrimit të shërbimeve. Ju njoftojmë se aktualisht është duke u punuar për përmirësimin e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbimin e të dhënave midis institucioneve.Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të ciilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.lycée descartes rabat recrutement mercedes rabaty forum okazje iphone okazje cenowe buty sportowe zalando rabaty czerwiec 2020 kupon ihale kody rabatowe chylak slevové kupony sinsay kupony rabatowy notino kupon happy meal kupony kfc od 4 stycznia 2022 kupon pasaporte cmimi kupony kfc styczen 2022 iphone 12 okazje kod rabatowy hotel arłamów kupon pasaporte cmimi rabat errachidia ctm kupon ...Die schnelle Übersicht über den Finanzmarkt. Aktien aus Dax, MDax, SDax, Dow Jones und Nasdaq sowie Fonds, Devisen, Zertifikate und Rohstoffe. Jan 26, 2022 · të premten, 11.02.2022, ora 08.00 Regjistrimi deri më 26.01.2022. Çmimi intern: 13.000 lekë* Çmimi ekstern: 18.000 lekë Çmimi për modul: 6.000 lekë Mund të duket e pabesueshme, por çmimi i kafeneve brenda aeroportit të Rinasit janë gati dyfish më të larta edhe në krahasim me Italinë. Kjo u faktua edhe nga një pasagjer, i cili nisi te "Shqiptarja.com" fotografinë e një kuponi tatimor për një kapuçino dhe një briosh të paguara në një kafene në Rinas me çmimin rekord 5,58 euro, ndërsa në aeroportin e Milano-Malpensa, i ...Informacion i hollësishëm rreth Siam Ocean World Bangkok në Qendrën Tregtare Siam Paragon në Bangkok: kostoja e vizitës, çfarë mund të shihni, si të merrni ...ALLURE GAMA HAIR DRYER | THARËSE PËR FLOKË. Opsionet e pagesës. Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e pagesës: Pagesë me kartelë bankare (Visa, Master Card, Maestro, etj.) Pagesë pas pranimit të porosisë (vlen vetëm për territorin e Republikës së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut) Transfer bankar. LOJËS SË FATIT PROMOCIONALE "SHAKE & FITO". Sipas kërkesave të Ligji nr. 155/2015 "Për Lojrat e Fatit në Republikën e Shqipërisë", i ndryshuar dhe Vendimit të Këshillit të Ministrave Nr. 196/2017 "Për Përcaktimin e Mënyrave, Formave, Kritereve dhe Rregullave për Organizimin e Lojërave të Fatit Promocionale". Neni 1.Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të ciilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Që me liberalizimin e vizave në vitin 2009 u lëshuan pjesa më e madhe e pasaportave me vlefshmëri 10 vjet.Aktivitetet Promocionale 2021. BKT shpërblen klientët e saj besnik. Ne ofrojmë forma të ndryshme lojra promocionale, ku çdo klient mund ta gjej veten automatikisht pjesë e njërës prej tyre. Për të fituar duhet të bëhesh pjesë e lojës promocionale, dhe qe të bëhesh pjesë duhet të plotësosh kushtet duke përdorur produktet bankare. Jun 04, 2019 · Nga data 26 – 30 Qershor 2019, ne Antalya / Kemer / Side, Turqi Çfarë do të përmbajë programi i trajnimit? Gjatë këtij trajnimi do të shtjellohen këto tema: Procesi i shfrytëzimit te sistemit informativ për menaxhimin e resurseve njerëzore, Roli i burimeve njerëzore, Zhvillimi dhe Implementimi Strategjik i planeve të MBNJ, Rekrutimi, Përzgjedhja, Kompensimi dhe Përfitimet ... Oct 11, 2021 · Kosova, Shqipëria dhe Serbia janë tri vendet me çmimin më të ulët të energjisë elektrike për amvisëritë, thuhet në të dhënat e Zyrës Evropiane të Statistikave. Sipas Eurostat, shkruan Telegrafi, çmimi mesatar i një kilovati për orë (kWh) në vendet e Ballkanit Perëndimor është 0.0954 euro. Në Kosovë, një kilovat kushton 0.0608 euro, ndjekur nga … Jan 26, 2022 · të premten, 11.02.2022, ora 08.00 Regjistrimi deri më 26.01.2022. Çmimi intern: 13.000 lekë* Çmimi ekstern: 18.000 lekë Çmimi për modul: 6.000 lekë Informacion i hollësishëm rreth Siam Ocean World Bangkok në Qendrën Tregtare Siam Paragon në Bangkok: kostoja e vizitës, çfarë mund të shihni, si të merrni ...Ky udhëtim kërkon një pasaportë biometrike të vlefshme minimum prej 6 muajsh nga data e udhëtimit. Për të hyrë në Republikën e Maldives duhet të keni një certifikatë për vaksinën minimum prej 14 ditë nga doza e dytë para hyrjes në vend, testi PCR (jo më i vjetër se 72 orë) ose vërtetim që keni pasur sëmundjen në 6 ... Mirë se vini! Ju faleminderit që keni zgjedhur të përdorni Gjirafa.com, GjirafaVideo dhe shërbimet tona tjera, të cilave në tërësi do t’i referohemi si “Shërbimet”. Darka Muzike Live Fjetja 📌 Dita 3 / 29 Nëntor 2021 ️ 07:00 -09:00 Mengjesi ️ 11:00 Dalja nga hoteli dhe nisja për Tiranë ️ 12:30 - 15:30 Kohe e lire për të shijuar sharmin e Tiranës ️ 15:30 Nisja për Kosovë Fund 1 programit ️ Dokumentet e nevojshme : Leternjoftim ose Pasaporte biometrike Per informata dhe rezervime na ... LOJËS SË FATIT PROMOCIONALE "SHAKE & FITO". Sipas kërkesave të Ligji nr. 155/2015 "Për Lojrat e Fatit në Republikën e Shqipërisë", i ndryshuar dhe Vendimit të Këshillit të Ministrave Nr. 196/2017 "Për Përcaktimin e Mënyrave, Formave, Kritereve dhe Rregullave për Organizimin e Lojërave të Fatit Promocionale". Neni 1.Oct 06, 2011 · Çmimi për pasaportë biometrike nga 20 deri 50 euro. Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi ka marrë vendim për caktimin e tarifave të çmimeve për pasaportë biometrike. Në bazë të këtij vendimi, qytetarët për marrjen e pasaportës për herë të parë duhet të paguajnë 30 euro. Ndërkaq, për marrjen e pasaportës të ... LOJËS SË FATIT PROMOCIONALE "SHAKE & FITO". Sipas kërkesave të Ligji nr. 155/2015 "Për Lojrat e Fatit në Republikën e Shqipërisë", i ndryshuar dhe Vendimit të Këshillit të Ministrave Nr. 196/2017 "Për Përcaktimin e Mënyrave, Formave, Kritereve dhe Rregullave për Organizimin e Lojërave të Fatit Promocionale". Neni 1.Dec 31, 2021 · * RAPORTET, Kartela e Artikullit, eshte shtu kolona shtes Cmimi Me Tvsh. * ARKA, procedura per kthimet eshte optimizu, nuk ka nevoj per rendetje dhe mundet mu perdor zbritje ne kthim per kupon fiskal. * ARKA, eshte bere mundshme konfigurimi cmimi dhe zbritje veq e veq. * ARKA, eshte shtu opcioni zbritje totale me perqindje. Oct 07, 2019 · Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Që me liberalizimin e vizave në vitin 2009 u lëshuan pjesa më e madhe e pasaportave me vlefshmëri 10 vjet.OFERTA STAMBOLL( 2 Nete 3 Dite ) KONTAKTO TANI. Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp. Ose ne numrin tone te telefonit : + 355-069-47-67-427. Informacion i hollësishëm rreth Siam Ocean World Bangkok në Qendrën Tregtare Siam Paragon në Bangkok: kostoja e vizitës, çfarë mund të shihni, si të merrni ...Mirë se vini! Ju faleminderit që keni zgjedhur të përdorni Gjirafa.com, GjirafaVideo dhe shërbimet tona tjera, të cilave në tërësi do t’i referohemi si “Shërbimet”. Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të cilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.Mirë se vini! Ju faleminderit që keni zgjedhur të përdorni Gjirafa.com, GjirafaVideo dhe shërbimet tona tjera, të cilave në tërësi do t’i referohemi si “Shërbimet”. Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Që me liberalizimin e vizave në vitin 2009 u lëshuan pjesa më e madhe e pasaportave me vlefshmëri 10 […]Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të ciilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.Të gjithë konsumatorët e interesuar që bëjnë një blerje të pelenave Pampers me vlerë 700 Lekë me TVSH (583.33 pa TVSH) gjatë periudhës 7 maj 2021 ora 00:01 deri më 31 korrik 2021 ora 23:59, dhe regjistrojnë kuponin tatimor në faqen zyrtare të internetit të organizatorit www.luajpampers.al. Çdo kupon i regjistruar bëhet pjesë ...Laze: Cmimi i bukës duhet të rritej vetëm 5 lekë për kg, nuk ka orientim të tregut Në Tiranë ka mbi 1200 furra buke, i bie që të prodhojnë nga 4 bukë për një njeri Sinani: Çmimi i grurit është rritur në të gjithë botës, ne 60% e eksportojmë nga RusiaAdresa Qendër Krujë ,Tel./Fax 00355 511 2 21 70 E-Mail [email protected] REPUBLIKA E SHQIPËRISË Bashkia Krujë APLIKIM PËR PASAPORTË Nëse Karta juaj ID është dëmtuar ajo nuk është e vlefshme për eFunksione. Lexuesi i kartës do të lexojë çip-in e Kartës. Në rast se çip-i është i palexueshëm, Karta ID duhet të rinovohet. Në Zyrën Postare blihet kuponi për Kartë ID dhe më pas aplikohet për një kartë të re në Pikën e Shërbimit Aleat (ZGJC-në tuaj).LOJËS SË FATIT PROMOCIONALE "SHAKE & FITO". Sipas kërkesave të Ligji nr. 155/2015 "Për Lojrat e Fatit në Republikën e Shqipërisë", i ndryshuar dhe Vendimit të Këshillit të Ministrave Nr. 196/2017 "Për Përcaktimin e Mënyrave, Formave, Kritereve dhe Rregullave për Organizimin e Lojërave të Fatit Promocionale". Neni 1.Rekord përdorimi të portalit qeveritar e-albania gjatë dhjetorit, ku vihet re një tendencë e njëjtë e të gjithë vitit për shërbime si cerfikata që nuk jepen më pranë zyrave të gjendjeve civile, ndërsa edhe kërkesat për aplikime për kartë ID dhe pasaportë kanë qenë më të përdorura këtë muajJun 04, 2019 · Nga data 26 – 30 Qershor 2019, ne Antalya / Kemer / Side, Turqi Çfarë do të përmbajë programi i trajnimit? Gjatë këtij trajnimi do të shtjellohen këto tema: Procesi i shfrytëzimit te sistemit informativ për menaxhimin e resurseve njerëzore, Roli i burimeve njerëzore, Zhvillimi dhe Implementimi Strategjik i planeve të MBNJ, Rekrutimi, Përzgjedhja, Kompensimi dhe Përfitimet ... Të gjithë konsumatorët e interesuar që bëjnë një blerje të pelenave Pampers me vlerë 700 Lekë me TVSH (583.33 pa TVSH) gjatë periudhës 7 maj 2021 ora 00:01 deri më 31 korrik 2021 ora 23:59, dhe regjistrojnë kuponin tatimor në faqen zyrtare të internetit të organizatorit www.luajpampers.al. Çdo kupon i regjistruar bëhet pjesë ...Cmimi: 75€ per person ne dhome me Jacuzzi ose Swim Up me pishine private. Ne cmim perfshihet: Akomodimi ne hotel Mëngjesi dhe darka 🍽 SPA (wellnes area with pool , sauna,steam room,gym) Wifi dhe parking _____ ᴘᴇʀ ᴍᴇ ꜱʜᴜᴍᴇ ɪɴꜰᴏ : Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Që me liberalizimin e vizave në vitin 2009 u lëshuan pjesa më e madhe e pasaportave me vlefshmëri 10 vjet.Testi ose krahasimi i karrocave të biznesit ★ Këshilla | Shqyrtime | Udhëzuesi i blerjes ★ Karroca më e mirë dhe e njohur e biznesitJan 24, 2020 · Nga data 26 – 29 shkurt 2020, në Stamboll, Turqi. Çfarë do të përmbajë programi i trajnimit? – Legjislacioni për zyrtarët publik, risitë dhe ndryshimet; Oct 07, 2019 · Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Procedurat e aplikimit për pasaportë biometrike. Procedura e aplikimit për pasaportë biometrike për personat nën moshën 18 vjeçare (Përjashtimisht personat të cilët kanë fituar zotësi të veprimit sipas vendimit të lëshuar nga organi kompetent). Aplikuesi duhet të jetë prezent personalisht në Qendrën për Pajisje me Dokumente ... Skanimi do të jetë më i mirë për printime të sheshta dhe skaneri do t'i mbajë ato bukur dhe të sheshtë (më e vështirë kur fotografohet). Digicopying mund të jetë më mirë ...Jan 24, 2020 · Nga data 26 – 29 shkurt 2020, në Stamboll, Turqi. Çfarë do të përmbajë programi i trajnimit? – Legjislacioni për zyrtarët publik, risitë dhe ndryshimet; Aktivitetet Promocionale 2021. BKT shpërblen klientët e saj besnik. Ne ofrojmë forma të ndryshme lojra promocionale, ku çdo klient mund ta gjej veten automatikisht pjesë e njërës prej tyre. Për të fituar duhet të bëhesh pjesë e lojës promocionale, dhe qe të bëhesh pjesë duhet të plotësosh kushtet duke përdorur produktet bankare. Jan 05, 2015 · Në SHBA do t’u duhet të paguajnë 18 dollar për letërnjoftimin dhe 240 dollar për pasaportën biometrike. Në Belgjikë, shqiptarëve që jetojnë atje do t’u kushtojnë 16 euro letërnjoftimi dhe 160 euro pasaporta biometrike. Në Mbretërinë e Bashkuar çmimi do të jetë 13 Paund letërnjoftimi dhe 144 paund pasaporta biometrike ... REPUBLIKA E SHQIPËRISË KUVENDI L I G J Nr.9879, datë 21.2.2008 PËR TITUJT Në mbështetje të neneve 78 dhe 83 pika 1 të Kushtetutës, me propozimin ePagesa e shërbimit për pajisjen më pasaporte biometrike shtetasi duhet ta kryej pranë një banke të paracaktuar nga zyrat konsullore apo legatat e me pas te paraqitet pranë tyre me mandat-pagesën për të zhvilluar proçesin Pajisja me letërnjoftim kushton 10 euro. Pajisja me pasaportë biometrike kushton 108 euro.Duke Ju kërkuar ndjesë për ndërprerjen e ofrimit të shërbimeve. Ju njoftojmë se aktualisht është duke u punuar për përmirësimin e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbimin e të dhënave midis institucioneve.Çmimi prej 50 euro për nxjerrjen e një pasaporte biometrike është i lartë për xhepin e qytetarit të Kosovës, duke marrë parasysh standardin e ulët të jetesës dhe gjendjen e vështirë ekonomike. Kështu është shprehur qytetarja me inicialet N.H, për të cilën është i pakuptueshëm një çmim kaq i lartë për nxjerrjen e një dokumenti siç është pasaporta.Duke Ju kërkuar ndjesë për ndërprerjen e ofrimit të shërbimeve. Ju njoftojmë se aktualisht është duke u punuar për përmirësimin e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbimin e të dhënave midis institucioneve.Skanimi do të jetë më i mirë për printime të sheshta dhe skaneri do t'i mbajë ato bukur dhe të sheshtë (më e vështirë kur fotografohet). Digicopying mund të jetë më mirë ...Cmimi: 75€ per person ne dhome me Jacuzzi ose Swim Up me pishine private. Ne cmim perfshihet: Akomodimi ne hotel Mëngjesi dhe darka 🍽 SPA (wellnes area with pool , sauna,steam room,gym) Wifi dhe parking _____ ᴘᴇʀ ᴍᴇ ꜱʜᴜᴍᴇ ɪɴꜰᴏ : Aktivitetet Promocionale 2021. BKT shpërblen klientët e saj besnik. Ne ofrojmë forma të ndryshme lojra promocionale, ku çdo klient mund ta gjej veten automatikisht pjesë e njërës prej tyre. Për të fituar duhet të bëhesh pjesë e lojës promocionale, dhe qe të bëhesh pjesë duhet të plotësosh kushtet duke përdorur produktet bankare. Feb 13, 2022 · Një tjetër mjet alternativ për aplikimin e duhur të eyeliner-it pa njolla është kartoni i thjeshtë. Pavarësisht nëse është një kartëvizitë, një kartolinë apo një kupon, nuk ka rëndësi. Vetëm duhet ta vendosni fort letrën në këndin e jashtëm të syve, duke e anuar drejt skajeve të vetullave. Pastaj mjafton ta ndiqni me ... ALLURE GAMA HAIR DRYER | THARËSE PËR FLOKË. Opsionet e pagesës. Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e pagesës: Pagesë me kartelë bankare (Visa, Master Card, Maestro, etj.) Pagesë pas pranimit të porosisë (vlen vetëm për territorin e Republikës së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut) Transfer bankar. Feb 07, 2022 · Shkeljet e të drejtave të konsumatorëve në Kosovë vazhdojnë të jenë të shpeshta. Vetëm gjatë muajit janar numri i ankesave ishte 141, prej tyre 9 për mashtrim gjatë blerjeve online. Në këtë situatë, konsumatorët e dëmtuar kërkojnë që institucionet të ndërmarrin masat e nevojshme për ndëshkimin e shitësve të ... Pas marrjes së informacionit të detajuar në lidhje me arsyet e marrjes së te dhënave personale dhe pas marrjes së informacionit të detajuar mbi të drejtat e mia të parashikuara në ligjin Nr.9887, datë 10.03.2008 “Për mbrojtjen e të dhënave personale”, i ndryshuar, jap pëlqimin tim të lirë për Studio Moderna Albania sh.p.k, të përpunojë të dhënat e mia personale në ... Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Që me liberalizimin e vizave në vitin 2009 u lëshuan pjesa më e madhe e pasaportave me vlefshmëri 10 […]Adresa Qendër Krujë ,Tel./Fax 00355 511 2 21 70 E-Mail [email protected] REPUBLIKA E SHQIPËRISË Bashkia Krujë APLIKIM PËR PASAPORTË Jun 04, 2019 · Nga data 26 – 30 Qershor 2019, ne Antalya / Kemer / Side, Turqi Çfarë do të përmbajë programi i trajnimit? Gjatë këtij trajnimi do të shtjellohen këto tema: Procesi i shfrytëzimit te sistemit informativ për menaxhimin e resurseve njerëzore, Roli i burimeve njerëzore, Zhvillimi dhe Implementimi Strategjik i planeve të MBNJ, Rekrutimi, Përzgjedhja, Kompensimi dhe Përfitimet ... Tłumaczenie mowy, funkcje offline, synonimy, odmiana czasowników, gry. Zasugeruj przykład. vale la pena 3134. más vale 2719. cuánto vale 338. pero vale 220. mas vale 163. si vale 160. ya vale 143. Jun 04, 2019 · Nga data 26 – 30 Qershor 2019, ne Antalya / Kemer / Side, Turqi Çfarë do të përmbajë programi i trajnimit? Gjatë këtij trajnimi do të shtjellohen këto tema: Procesi i shfrytëzimit te sistemit informativ për menaxhimin e resurseve njerëzore, Roli i burimeve njerëzore, Zhvillimi dhe Implementimi Strategjik i planeve të MBNJ, Rekrutimi, Përzgjedhja, Kompensimi dhe Përfitimet ... Jan 31, 2022 · “Qindra anëtarë të ISIS ndodhen në Evropë e SHBA”, “The Guardian” ngre alarmin: Kanë hyrë me pasaporta false, ja ku jeton “truri” i rrjetit Dec 31, 2021 · * RAPORTET, Kartela e Artikullit, eshte shtu kolona shtes Cmimi Me Tvsh. * ARKA, procedura per kthimet eshte optimizu, nuk ka nevoj per rendetje dhe mundet mu perdor zbritje ne kthim per kupon fiskal. * ARKA, eshte bere mundshme konfigurimi cmimi dhe zbritje veq e veq. * ARKA, eshte shtu opcioni zbritje totale me perqindje. Cmimi: 75€ per person ne dhome me Jacuzzi ose Swim Up me pishine private. Ne cmim perfshihet: Akomodimi ne hotel Mëngjesi dhe darka 🍽 SPA (wellnes area with pool , sauna,steam room,gym) Wifi dhe parking _____ ᴘᴇʀ ᴍᴇ ꜱʜᴜᴍᴇ ɪɴꜰᴏ : OFERTA STAMBOLL( 2 Nete 3 Dite ) KONTAKTO TANI. Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp. Ose ne numrin tone te telefonit : + 355-069-47-67-427. Oct 07, 2019 · Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Oct 11, 2021 · Kosova, Shqipëria dhe Serbia janë tri vendet me çmimin më të ulët të energjisë elektrike për amvisëritë, thuhet në të dhënat e Zyrës Evropiane të Statistikave. Sipas Eurostat, shkruan Telegrafi, çmimi mesatar i një kilovati për orë (kWh) në vendet e Ballkanit Perëndimor është 0.0954 euro. Në Kosovë, një kilovat kushton 0.0608 euro, ndjekur nga … lycée descartes rabat recrutement mercedes rabaty forum okazje iphone okazje cenowe buty sportowe zalando rabaty czerwiec 2020 kupon ihale kody rabatowe chylak slevové kupony sinsay kupony rabatowy notino kupon happy meal kupony kfc od 4 stycznia 2022 kupon pasaporte cmimi kupony kfc styczen 2022 iphone 12 okazje kod rabatowy hotel arłamów kupon pasaporte cmimi rabat errachidia ctm kupon ...Die schnelle Übersicht über den Finanzmarkt. Aktien aus Dax, MDax, SDax, Dow Jones und Nasdaq sowie Fonds, Devisen, Zertifikate und Rohstoffe. Laze: Cmimi i bukës duhet të rritej vetëm 5 lekë për kg, nuk ka orientim të tregut Në Tiranë ka mbi 1200 furra buke, i bie që të prodhojnë nga 4 bukë për një njeri Sinani: Çmimi i grurit është rritur në të gjithë botës, ne 60% e eksportojmë nga RusiaOct 07, 2019 · Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Oct 07, 2019 · Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët janë drejtuar për të tërhequr kuponat për pasaporta, por në qarkun e Beratit gjatë javës së kalaur kanë munguar. Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të ciilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.Në ditëlindjen time mora një zarf të vogël të kuq nga burri im, i cili përmbante një kupon iPad mini Retina si dhuratë për ditëlindje.Sigurisht që isha shumë e lumtur, kështu që planifikova të dilja në shitje në Japoni më 11/1 dhe kur të shkoja në Kioto për të shijuar rrapin më 11/22. Merre dhuratën time të ditëlindjes në shtëpi me një goditje.Kursi i këmbimit ...përveç përgatitjes së kuponëve me zbritje, rekomandohet të kontrolloni fillimisht vendndodhjen e bic camera dhe postën aty pranë për të shmangur mallrat e rënda, të cilat mund t'ju bëjnë gjysmë të lodhur.për më tepër, kur bëni blerje, duhet të përgatisni një kartë krediti, pasaportë dhe kuponë zbritjeje; kur dërgoni, duhet të përgatisni adresën e …REPUBLIKA E SHQIPËRISË KUVENDI L I G J Nr.9879, datë 21.2.2008 PËR TITUJT Në mbështetje të neneve 78 dhe 83 pika 1 të Kushtetutës, me propozimin eJun 04, 2019 · Nga data 26 – 30 Qershor 2019, ne Antalya / Kemer / Side, Turqi Çfarë do të përmbajë programi i trajnimit? Gjatë këtij trajnimi do të shtjellohen këto tema: Procesi i shfrytëzimit te sistemit informativ për menaxhimin e resurseve njerëzore, Roli i burimeve njerëzore, Zhvillimi dhe Implementimi Strategjik i planeve të MBNJ, Rekrutimi, Përzgjedhja, Kompensimi dhe Përfitimet ... Jan 31, 2022 · “Qindra anëtarë të ISIS ndodhen në Evropë e SHBA”, “The Guardian” ngre alarmin: Kanë hyrë me pasaporta false, ja ku jeton “truri” i rrjetit Jan 24, 2020 · Nga data 26 – 29 shkurt 2020, në Stamboll, Turqi. Çfarë do të përmbajë programi i trajnimit? – Legjislacioni për zyrtarët publik, risitë dhe ndryshimet; Adresa Qendër Krujë ,Tel./Fax 00355 511 2 21 70 E-Mail [email protected] REPUBLIKA E SHQIPËRISË Bashkia Krujë APLIKIM PËR PASAPORTË Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të ciilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.Për asistencë të mëtejshme në blerjet online, ankesa, kërkesa dhe për më shumë informacion, blerësi ose klienti potencial na kontakton në adresën: [email protected] në numrin e telefonit fiks 00355 4 238 8051. Orari: Nga e hëna në të premte. Nga ora 09:00 - 17:00.OFERTA STAMBOLL( 2 Nete 3 Dite ) KONTAKTO TANI. Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp. Ose ne numrin tone te telefonit : + 355-069-47-67-427. Aktivitetet Promocionale 2021. BKT shpërblen klientët e saj besnik. Ne ofrojmë forma të ndryshme lojra promocionale, ku çdo klient mund ta gjej veten automatikisht pjesë e njërës prej tyre. Për të fituar duhet të bëhesh pjesë e lojës promocionale, dhe qe të bëhesh pjesë duhet të plotësosh kushtet duke përdorur produktet bankare. lycée descartes rabat recrutement mercedes rabaty forum okazje iphone okazje cenowe buty sportowe zalando rabaty czerwiec 2020 kupon ihale kody rabatowe chylak slevové kupony sinsay kupony rabatowy notino kupon happy meal kupony kfc od 4 stycznia 2022 kupon pasaporte cmimi kupony kfc styczen 2022 iphone 12 okazje kod rabatowy hotel arłamów kupon pasaporte cmimi rabat errachidia ctm kupon ...Informacion i hollësishëm rreth Siam Ocean World Bangkok në Qendrën Tregtare Siam Paragon në Bangkok: kostoja e vizitës, çfarë mund të shihni, si të merrni ...Skanimi do të jetë më i mirë për printime të sheshta dhe skaneri do t'i mbajë ato bukur dhe të sheshtë (më e vështirë kur fotografohet). Digicopying mund të jetë më mirë ...May 23, 2013 · Pasaporta biometrike kushton shtrenjtë. Çmimi prej 50 euro për nxjerrjen e një pasaporte biometrike është i lartë për xhepin e qytetarit të Kosovës, duke marrë parasysh standardin e ulët të jetesës dhe gjendjen e vështirë ekonomike. Kështu është shprehur qytetarja me inicialet N.H, për të cilën është i pakuptueshëm një ... Informacion i hollësishëm rreth Siam Ocean World Bangkok në Qendrën Tregtare Siam Paragon në Bangkok: kostoja e vizitës, çfarë mund të shihni, si të merrni ...Procedurat e aplikimit për pasaportë biometrike. Procedura e aplikimit për pasaportë biometrike për personat nën moshën 18 vjeçare (Përjashtimisht personat të cilët kanë fituar zotësi të veprimit sipas vendimit të lëshuar nga organi kompetent). Aplikuesi duhet të jetë prezent personalisht në Qendrën për Pajisje me Dokumente ... Skanimi do të jetë më i mirë për printime të sheshta dhe skaneri do t'i mbajë ato bukur dhe të sheshtë (më e vështirë kur fotografohet). Digicopying mund të jetë më mirë ...Rekord përdorimi të portalit qeveritar e-albania gjatë dhjetorit, ku vihet re një tendencë e njëjtë e të gjithë vitit për shërbime si cerfikata që nuk jepen më pranë zyrave të gjendjeve civile, ndërsa edhe kërkesat për aplikime për kartë ID dhe pasaportë kanë qenë më të përdorura këtë muajTłumaczenie mowy, funkcje offline, synonimy, odmiana czasowników, gry. Zasugeruj przykład. vale la pena 3134. más vale 2719. cuánto vale 338. pero vale 220. mas vale 163. si vale 160. ya vale 143. Ky udhëtim kërkon një pasaportë biometrike të vlefshme minimum prej 6 muajsh nga data e udhëtimit. Për të hyrë në Republikën e Maldives duhet të keni një certifikatë për vaksinën minimum prej 14 ditë nga doza e dytë para hyrjes në vend, testi PCR (jo më i vjetër se 72 orë) ose vërtetim që keni pasur sëmundjen në 6 ... Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të ciilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të cilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.Sep 02, 2020 · Informacion i përgjithshëm rreth Pasaportës Biometrike Shqiptare. Vlefshmëria e pasaportës është 10 vjet për të rritur ndërsa 5 vjet për qytetarët nën 16 vjeç. Për shtetasit shqiptarë të cilët kanë mbushur 16 vjeç kërkohet njëkohësisht aplikim për Letërnjoftim Elektronik në rast se nuk ka një të tillë. Shtetasit ... Darka Muzike Live Fjetja 📌 Dita 3 / 29 Nëntor 2021 ️ 07:00 -09:00 Mengjesi ️ 11:00 Dalja nga hoteli dhe nisja për Tiranë ️ 12:30 - 15:30 Kohe e lire për të shijuar sharmin e Tiranës ️ 15:30 Nisja për Kosovë Fund 1 programit ️ Dokumentet e nevojshme : Leternjoftim ose Pasaporte biometrike Per informata dhe rezervime na ... Aktivitetet Promocionale 2021. BKT shpërblen klientët e saj besnik. Ne ofrojmë forma të ndryshme lojra promocionale, ku çdo klient mund ta gjej veten automatikisht pjesë e njërës prej tyre. Për të fituar duhet të bëhesh pjesë e lojës promocionale, dhe qe të bëhesh pjesë duhet të plotësosh kushtet duke përdorur produktet bankare. Me rritjen e çmimit të naftës nga dita në ditë, linjat interurbane kanë shtrenjtuar biletën e udhëtimit, kryesisht me 100 lekë. Por kjo duket e gjitha një situatë abuzive, pasi shumë operatorë të tjerë nuk i kanë ndryshuar çmimet duke ju trembur një gjobe nga ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë. Eurokoha. 27 February at 12:53 ·. Gjermania heq Kosovën nga lista e “rrezikut të lartë” duke filluar nga data 27 shkurt. Tani, do të jetë më e lehtë për udhëtimet nga Prishtina drejt Gjermanisë dhe anasjelltas. Për t’u njoftuar më shumë rreth ofertave nga Kosova Airlines dhe Eurokoha, vizitoni uebfaqen zyrtare: www.flyksa ... Cmimi: 75€ per person ne dhome me Jacuzzi ose Swim Up me pishine private. Ne cmim perfshihet: Akomodimi ne hotel Mëngjesi dhe darka 🍽 SPA (wellnes area with pool , sauna,steam room,gym) Wifi dhe parking _____ ᴘᴇʀ ᴍᴇ ꜱʜᴜᴍᴇ ɪɴꜰᴏ : Pagesa e shërbimit për pajisjen më pasaporte biometrike shtetasi duhet ta kryej pranë një banke të paracaktuar nga zyrat konsullore apo legatat e me pas te paraqitet pranë tyre me mandat-pagesën për të zhvilluar proçesin Pajisja me letërnjoftim kushton 10 euro. Pajisja me pasaportë biometrike kushton 108 euro.Adresa Qendër Krujë ,Tel./Fax 00355 511 2 21 70 E-Mail [email protected] REPUBLIKA E SHQIPËRISË Bashkia Krujë APLIKIM PËR PASAPORTË Dec 31, 2021 · * RAPORTET, Kartela e Artikullit, eshte shtu kolona shtes Cmimi Me Tvsh. * ARKA, procedura per kthimet eshte optimizu, nuk ka nevoj per rendetje dhe mundet mu perdor zbritje ne kthim per kupon fiskal. * ARKA, eshte bere mundshme konfigurimi cmimi dhe zbritje veq e veq. * ARKA, eshte shtu opcioni zbritje totale me perqindje. Mar 07, 2022 · “Kemi mbledhur nga 5 mijë deri në 10 mijë lekë secili dhe morëm një kupon që mësuesja të shkojë dhe t’i zgjedhë vetë bizhuteritë që pëlqen në argjendari”, tregojnë ata për Fiks fare teksa rendisin dhurata që kanë blerë sot për mësueset e tyre. Eurokoha. 27 February at 12:53 ·. Gjermania heq Kosovën nga lista e “rrezikut të lartë” duke filluar nga data 27 shkurt. Tani, do të jetë më e lehtë për udhëtimet nga Prishtina drejt Gjermanisë dhe anasjelltas. Për t’u njoftuar më shumë rreth ofertave nga Kosova Airlines dhe Eurokoha, vizitoni uebfaqen zyrtare: www.flyksa ... OFERTA STAMBOLL( 2 Nete 3 Dite ) KONTAKTO TANI. Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp. Ose ne numrin tone te telefonit : + 355-069-47-67-427. Darka Muzike Live Fjetja 📌 Dita 3 / 29 Nëntor 2021 ️ 07:00 -09:00 Mengjesi ️ 11:00 Dalja nga hoteli dhe nisja për Tiranë ️ 12:30 - 15:30 Kohe e lire për të shijuar sharmin e Tiranës ️ 15:30 Nisja për Kosovë Fund 1 programit ️ Dokumentet e nevojshme : Leternjoftim ose Pasaporte biometrike Per informata dhe rezervime na ... Dec 31, 2021 · * RAPORTET, Kartela e Artikullit, eshte shtu kolona shtes Cmimi Me Tvsh. * ARKA, procedura per kthimet eshte optimizu, nuk ka nevoj per rendetje dhe mundet mu perdor zbritje ne kthim per kupon fiskal. * ARKA, eshte bere mundshme konfigurimi cmimi dhe zbritje veq e veq. * ARKA, eshte shtu opcioni zbritje totale me perqindje. Oct 11, 2021 · Kosova, Shqipëria dhe Serbia janë tri vendet me çmimin më të ulët të energjisë elektrike për amvisëritë, thuhet në të dhënat e Zyrës Evropiane të Statistikave. Sipas Eurostat, shkruan Telegrafi, çmimi mesatar i një kilovati për orë (kWh) në vendet e Ballkanit Perëndimor është 0.0954 euro. Në Kosovë, një kilovat kushton 0.0608 euro, ndjekur nga … Skanimi do të jetë më i mirë për printime të sheshta dhe skaneri do t'i mbajë ato bukur dhe të sheshtë (më e vështirë kur fotografohet). Digicopying mund të jetë më mirë ...Me rritjen e çmimit të naftës nga dita në ditë, linjat interurbane kanë shtrenjtuar biletën e udhëtimit, kryesisht me 100 lekë. Por kjo duket e gjitha një situatë abuzive, pasi shumë operatorë të tjerë nuk i kanë ndryshuar çmimet duke ju trembur një gjobe nga ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë. Jun 04, 2019 · Nga data 26 – 30 Qershor 2019, ne Antalya / Kemer / Side, Turqi Çfarë do të përmbajë programi i trajnimit? Gjatë këtij trajnimi do të shtjellohen këto tema: Procesi i shfrytëzimit te sistemit informativ për menaxhimin e resurseve njerëzore, Roli i burimeve njerëzore, Zhvillimi dhe Implementimi Strategjik i planeve të MBNJ, Rekrutimi, Përzgjedhja, Kompensimi dhe Përfitimet ... Oct 11, 2021 · Kosova, Shqipëria dhe Serbia janë tri vendet me çmimin më të ulët të energjisë elektrike për amvisëritë, thuhet në të dhënat e Zyrës Evropiane të Statistikave. Sipas Eurostat, shkruan Telegrafi, çmimi mesatar i një kilovati për orë (kWh) në vendet e Ballkanit Perëndimor është 0.0954 euro. Në Kosovë, një kilovat kushton 0.0608 euro, ndjekur nga … Për asistencë të mëtejshme në blerjet online, ankesa, kërkesa dhe për më shumë informacion, blerësi ose klienti potencial na kontakton në adresën: [email protected] në numrin e telefonit fiks 00355 4 238 8051. Orari: Nga e hëna në të premte. Nga ora 09:00 - 17:00.OFERTA STAMBOLL( 2 Nete 3 Dite ) KONTAKTO TANI. Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp. Ose ne numrin tone te telefonit : + 355-069-47-67-427. Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të cilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.Dec 31, 2021 · * RAPORTET, Kartela e Artikullit, eshte shtu kolona shtes Cmimi Me Tvsh. * ARKA, procedura per kthimet eshte optimizu, nuk ka nevoj per rendetje dhe mundet mu perdor zbritje ne kthim per kupon fiskal. * ARKA, eshte bere mundshme konfigurimi cmimi dhe zbritje veq e veq. * ARKA, eshte shtu opcioni zbritje totale me perqindje. Tłumaczenie mowy, funkcje offline, synonimy, odmiana czasowników, gry. Zasugeruj przykład. vale la pena 3134. más vale 2719. cuánto vale 338. pero vale 220. mas vale 163. si vale 160. ya vale 143. kod rabatowy blackroll urban lounge rabat menu taniesoczewki.pl rabaty kupon pasaporte cmimi kod rabatowy eden visa impresja zniżki orlen zniżka na paliwo rabaty na noclegi jak sprawdzic kupon lotto w internecie kody rabatowe fabiola rabaty lego kupon line get rich indihome mohito sukienki kod rabatowy rtv euro agd mega rabaty sinsay kuponkód 2021 mórahalom kupon kupony rabatowe ...Jan 31, 2022 · “Qindra anëtarë të ISIS ndodhen në Evropë e SHBA”, “The Guardian” ngre alarmin: Kanë hyrë me pasaporta false, ja ku jeton “truri” i rrjetit Dec 02, 2021 · Që me hyrjen e tyre në shtëpinë e Big Brother VIP, dyshja PM dhe Dagz kanë sjell një atmosferë ndryshe brenda shtëpisë. DJ-të nga Prishtina të cilët luajnë në këtë garë si një konkurrent i vetëm, kanë zbuluar së fundmi se do të hiqnin dorë nga çmimi i madh në këmbim të një gjëje tjetër […] Rekord përdorimi të portalit qeveritar e-albania gjatë dhjetorit, ku vihet re një tendencë e njëjtë e të gjithë vitit për shërbime si cerfikata që nuk jepen më pranë zyrave të gjendjeve civile, ndërsa edhe kërkesat për aplikime për kartë ID dhe pasaportë kanë qenë më të përdorura këtë muajKuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014 kushtonte 6000 lekë, nga 1 janari 2015, kushton 7500 lekë. Çmimi për kartat ID, nga 1200 në 1500 lekë, por edhe me rritjen e çmimeve ka mungesa në treg. Në korrik vetë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri thirrje qytetarëve të ciilëve u skadojnë dokumentat që të aplikojnë për to.Pagesa e shërbimit për pajisjen më pasaporte biometrike shtetasi duhet ta kryej pranë një banke të paracaktuar nga zyrat konsullore apo legatat e me pas te paraqitet pranë tyre me mandat-pagesën për të zhvilluar proçesin Pajisja me letërnjoftim kushton 10 euro. Pajisja me pasaportë biometrike kushton 108 euro.